Pot prvaka v deskarskem krosu Natea Hollanda v Soči: ekskluzivne fotografije

Nate Holland

Čip Kalback

Nate Holland je kot tekmovalec v deskarskem krosu večkrat osvojil zlato: sedemkrat na zimskih X igrah in petkrat na svetovnem pokalu FIS, če smo natančni. Toda najbolj nedosegljiva zlata medalja za Nizozemsko je bila na zimskih olimpijskih igrah, kjer je na igrah v Torinu leta 2006 končal na 14. mestu, na igrah v Vancouvru leta 2010 pa na četrtem mestu.

Da bi zadeve zapletli, si je Holland decembra lani na svetovnem prvenstvu v Avstriji zlomil ključnico, kar je ogrozilo njegovo kvalifikacijo za prihajajoče olimpijske igre v Sočiju. Po hitri operaciji in še hitrejšem okrevanju pa se je Hollandu uspelo kvalificirati in celo znova osvojiti zlato v deskarskem krosu na zimskih igrah X Games v Aspnu v Koloradu januarja lani. Zdi se, da je Holland s svojimi očmi zdaj uprt v Soči, pripravljen, da se dokaže kot vedno.

Rolling Stone dohitela Hollanda na zimskih igrah X v Aspnu, da bi si od blizu ogledala, kaj naredi šampiona kljukico.

Avtor: Sean McCabe